Skip to content

Представљени резултати и препоруке пројекта о миграцијама студената

На завршном догађају пројекта „Међународне миграције студената у контексту Србије и (ре)конструкција идентитета: Кључна питања и елементи за јавне политике“ (IS-MIGaIN), руководилац пројекта научна саветница, Весна Лукић, представила је главне резултате пројектних активности и очекивани научни и друштвени допринос резултата овог истраживања.

Налази добијени емпиријским истраживањима и путем дискусије и размене искустава током две радионице (са студентима; са креаторима политика и доносиоцима одлука) доприносе бази знања доступној креаторима политика и стратегија за даљу интернационализацију високог образовања у Србији, као и за унапређење друштвене адаптације међународних студената, нагласила је Лукић.

Осим препорука у вези са превазилажењем проблема непознавања или недовољног познавања српског језика, резултат пројекта јесу и препоруке за што бољу друштвено-културну адаптацију међународних студената, путем боље сарадње разнородних институција на различитим нивоима управљања.

IMG 2602207296bd2af2e89a3e2b0851ea9e V Kао један од главних резултата пројекта промовисан је двојезични (српско-енглески) тематски зборник радова Међународне студентске миграције и идентитети, објављен у издању Института друштвених наука. О радовима у овом зборнику говорили су уредница едиције „Истраживања” ИДН Ирена Ристић и рецензенти Мирјана Бобић и Далибор Савић.

Пројекат „Међународне миграције студената у контексту Србије и (ре)конструкција идентитета: Кључна питања и елементи за јавне политике“ реализован је уз подршку Фонда за науку Републике Србије у оквиру програма „Идентитети” (2023–2025). Пројекат су заједнички спроводили сарадници из четири институције: Института друштвених наука, Филозофског факултета у Београду, Института за архитектуру и урбанизам Србије и Филозофског факултета у Новом Саду, где је ИДН био руководећа научноистраживачка организација.

IMG 9761 scaled

Поделите садржај:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Назив истраживања иде овде

Кратак опис истраживања иде овде у максимално две или три реченице

Рок за пријављивање:

Унесите појам претраге