Održana međunarodna konferencija „Emocije i motivacija – pokretala ponašanja“

Šta pokreće čovekovo ponašanje? Zašto radimo ono što radimo? Kako emocije oblikuju društvenu stvarnost? To su neka od pitanja na koje je pokušala da pruži odgovore međunarodna naučna konferencija „Emocije i motivacija – pokretala ponašanja“, održana u Zagrebu 7. marta na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

O vezi emocija, motiva, uma, volje, osobe, zajednice, terapeuta, pacijenta, na konferenciji je govorilo više četrdeset stručnjaka s područja filozofije, teologije, psihologije, edukaciono-rehabilitacionih nauka i iz više psihoterapijskih perspektiva.

Učesnici konferencije dolazili su iz Hrvatske, Poljske, Bosne i Hercegovine i SAD-a.Program konferencije obogatila su tri predavanja po pozivu, koja su obuhvatila tri osnone perspektive problema odnosa motivacije i emocija, filozofske, psihijatrijske i psihološke perspektive.

Filip Grgić, sa Instituta za filozofiju u Zagrebu, održao je izlaganje na temu Slabost volje i nemar“, prof. Marijana Braš i prof. Veljko Đorđević s Medicinskog fakulteta u Zagrebu održali su predavanje „Let od kulture bolesti do kulture zdravalja – emocije, motivi i komunikacija“, dok je. prof. Martin F. Linč (Martin F. Lynch) sa Univerziteta u Ročesteru, Njujork, govorio o ulozi osnovnih psiholoških potreba u motivaciji i dobrobiti.

Konferenciju su organizovali Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Institut sv. Tome Akvinskog iz Zagreba, Institut društvenih nauka iz Beograda,  Katedra za društvene i humanističke znanosti u medicini Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i Univerzitet Ignacijum iz Krakova.

Konferencija je deo projekta Sveučilišta u Zagrebu Što pokreće čovjekovo ponašanje? čiji je nosilac Fakultet filozofije i religijskih znanosti.

 

Datoteke

Program konferencije

Preuzmite PDF

Podelite sadržaj:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

Javni konkurs za popunjavanje radnog mesta – direktor Instituta društvenih nauka

Datum objave:

Rok za prijavljivanje:

30. 11. 2022.

Naziv istraživanja ide ovde

Kratak opis istraživanja ide ovde u maksimalno dve ili tri rečenice

Rok za prijavljivanje:

Unesite pojam pretrage
Skip to content