Пројекат ,,Квантитативно истраживање сексуалног насиља над студенткињама” подстакнут је чињеницом да сексуално насиље представља једно од најозбиљнијих глобалних питања јавног здравља, с тешким физичким, психолошким и друштвеним последицама по жене.
Пројекат је био усмерен на разумевање овог проблема, с посебним нагласком на универзитетско окружење, како би се допринело стварању простора слободног од дискриминације и насиља.
Након прегледа литературе, током којег су анализиране квантитативне студије о преваленцији, факторима ризика и системима подршке у вези са сексуалним насиљем у образовним институцијама.
Потом је спроедено анкетно истраживање, усмерено на студенткиње универзитета, како би се прикупили подаци о њиховим искуствима, перцепцијама и реакцијама на сексуално узнемиравање. Анализа прикупљених података открила је кључне увиде у обим и природу овог проблема, омогућавајући да се боље разумеју специфични изазови с којима се суочавају жене у академском окружењу.
Последња фаза пројекта била је организација округлог стола „Сексуално узнемиравање: Од теорије и разумевања до подршке жртвама“ који је окупио академске истраживаче, стручњаке и релевантне актере. Током овог форума представљени су резултати истраживања, размењене су стратегије за решавање проблема сексуалног насиља, и додатно је истакнута важност методолошких приступа заснованих на доказима.
Пројектом је руководила Јелена Ризнић, истраживачица приправница Центра за социолошка и антрополошка истраживања ИДН-а.
Пројекат је део интерног Програма доделе истраживачких грантова „Seed“ у оквиру пројекта SAIGE (Serbia Accelerating Innovation and Growth Entrepreneurship).