Састанак истраживача ИДН-а са представницима привредног сектора

Институт друштвених наука је 5. јуна 2024. године организовао састанак са представницима привредног сектора посвећен истраживању могућности за сарадњу између друштвених наука и привредних друштава.

Овај састанак је наставак серије састанака посвећених обезбеђивању континуираног јавног утицаја Института у оквиру пројекта САИГЕ.

Скуп је отворио директор Института, Горан Башић, истичући важност сарадње између науке и привреде као подршка социо-економском развоју. Представници ИДН-а детаљно су представили области у којима истраживачи Института пружају саветодавне услуге, користећи примењену науку и практична решења са фокусом на:

  • Јавне политике (стратегије, програми, акциони планови) за социо-економски развој.
  • Анализе ефеката јавних политика засноване на чињеницама.
  • Истраживања јавног мњења поузданим методама.
  • Стратегије и политике регионалног и локалног економског развоја.
  • Анализе регулаторног окружења које утиче на пословање.
  • Секторске анализе и пројекције.
  • Анализе и предвиђања кретања инфлације, запослености и нивоа производње.
  • Мерење квалитета услуга у малопродаји.

Учесници су разменили мишљења о начинима на које би ова истраживања и анализе могли допринети побољшању пословања и креирању ефикаснијих пословних политика. Наглашен је значај мултидисциплинарног приступа и коришћења валидних података и чињеница за предлагање одговарајућих решења.

Закључено је да је неопходно наставити сарадњу и формирати стални канал комуникације како би се  конкретизовала предложена сарадња. Договорено је да се и надаље одржавају састанци и координирају активности како би се осигурала ефикасна реализација заједничких циљева.

Овај састанак је био први корак ка јачању везе између науке и привреде, препознајући значајне, а недовољно искоришћене потенцијале ове сарадње. ИДН ће наставити да ставља своје ресурсе, истраживања и знање у функцију јавних политика, привреде и друштва у целини, унапређујући квалитет живота и пословања у Републици Србији.

Поделите садржај:

Фацебоок
Тwиттер
ЛинкедИн
Телеграм
WхатсАпп
Емаил

Назив истраживања иде овде

Кратак опис истраживања иде овде у максимално две или три реченице

Рок за пријављивање:

Унесите појам претраге
Skip to content