Поља истраживања
Међународни односи; регион Источне Азије с посебним фокусом на НР Кину; политичка економија; кружна економија; еколошка политика
Биографија
Година стицања највишег степена стручне спреме: мастер, 2020.
Ђурђица Станковић (1995) рођена је у Лесковцу. Након завршене средње економске школе у Лесковцу, 2014. године уписала је основне студије међународне политике на Факултету политичких наука, Универзитета у Београду. На модулу Европске интеграције дипломирала је 2018. године с просечном оценом 9,81. Исте године уписала је мастер студије политикологије, модул Еколошка политика. Звање мастер политиколошкиње с просечном оценом 10,00 стекла је обраном мастер рада под називом ,,Од деструктивне линеарне економије ка кружној економији” у септембру 2020. године. Од октобра 2021. студенткиња је докторских академских студија политикологије на Факултету политичких наука. У периоду од 2018. до новембра 2020. била је запослена у Министарству просвете, науке и технолошког развоја, у Сектору за међународну сарадњу и европске интеграције. Била је члан Посебне радне групе за кружну економију која је усвојила еx-анте Извештај о имплементацији кружне економије у Републици Србији. Од маја 2022. године запослена је у Институту друштвених наука.
Стипендије, грантови
- Стипендисткиња Министарства просвете, науке и технолошког развоја;
- Стипендисткиња Фонда за младе таленте Министарства омладине и спорта
- Стипендисткиња Града Лесковца
Најважније публикације
- Ђурђица, Станковић и Топаловић, Милица (2022) Кинеска иницијатива „Појас и пут” као нови модел успостављања односа између НР Кине и Републике Србије. Годишњак Факултета политичких наука, 27 (1), стр. 51–73.
- Ђурђица, Станковић и Топаловић, Милица (2022) Популациони притисак као узрок климатских промена. Политичка ревија, 73 (3), стр. 219–235.
- Станковић, Ђурђица и Митровић, Александра (2020) Трошкови за заштиту животне средине и јавно-приватно партнерство. У: Бојан Ђорђевић, Драган Костић и Александар Симоновић (ур.) ИВ међународна научна конференција „Регионални развој и прекогранична сарадња”. Факултет за менаџмент, Зајечар, стр. 119–125.