Циљ округлог стола “Сексуално узнемиравање: Од теорије и разумевања до подршке жртвама” био је да окупи представнике академске заједнице и цивилног сектора који су заинтересовани за проучавање проблема насиља над женама с тежиштем на питању сексуалног насиља као облика родно заснованог насиља у различитим друштвеним контекстима и сферама.
Скуп је био подељен у три панела која су обрађивала питања проблема дефинисања сексуалног насиља, представљања сексуалног насиља у медијима и истраживања сексуалног насиља на факултетима у Србији.
На скупу се говорило о теоријским и феноменолошким недоумицама у вези са дефинисањем сексуалног насиља, те раскораку између теоријских, истраживачких, искуствених и криминолошких нивоа у разумевању проблема сексуалног насиља.
Скуп је такође покренуо питања о проблему медијског извештавања о насиљу над женама, те на који начин неетичко извештавање о тој појави доприности репродукцији система насиља над женама, као и како сачувати достојанствно жртава у медијима. На скупу се посебно проблематизовало питање проблема сексуалног насиља у високом образовању у Србији, представљањем резултата досадашњих истраживања о сексуалном узнемиравању на факултетима у Србији, као и коју улогу научна истраживања имају у креирању и побољшавању процедура за борбу против сексуалног насиља у различитим институцијама.
На скупу су учествовали представници Факултета политичких наука Универзитета у Београду, Медицинског факултета Универзитета у Београду, Виктимолошког друштва Србије, као и новинарке недељника “Време” и Радио телевизије Србије.
Округли сто је део пројекта одобреног на интерном позиву за Програм доделе истраживачких грантова „Seed“ у оквиру пројекта SAIGE (Serbia Accelerating Innovation and Growth Entrepreneurship).