Поља истраживања
Историја филозофије; филозофија и филм; средњовековна филозофија; рана модерна филозофија
Садашња истраживања
Проблеми спознаје у средњовековној филозофији; филозофска мисао Томе Аквинског
Биографија
Година стицања највишег степена стручне спреме: докторат, 2004, Филозофски факултет Универзитета у Београду.
Предраг Милидраг (1969) рођен је у Параћину где је завршио средње образовање. Године 1988. уписао је студије филозофије на Одељењу за филозофију Филозофског факултета у Београду. Дипломирао је 1994. и исте је године уписао постдипломске студије на истом факултету, смер историја филозофије. Магистрирао је на Филозофском факултету у Београду 2001. На истом је факултету и докторирао 2004. године с дисертацијом „Цауса сиве ратио: Декартово одређење Бога као цауса суи“.
Године 2003. почео је да ради у Институту за филозофију и друштвену теорију, где је био запослен до 2019, када је прешао у Институт друштвених наука.
Од 2009. до 2012. био је главни и одговорни уредник часописа Филозофија и друштво. Члан је редакције часописа Тхеориа. Учествовао је на симпозијумима који се у организацији Српског филозофског друштва одржавају у Сремским Карловцима, скуповима у организацији Института за филозофију и друштвену теорију, Филозофског факултета у Београду, Српског филозофског друштва, Фондације Хајнрих Бел. Учествовао на међународним скуповима „Српски језик, књижевност, уметност“ у организацији Филолошко-уметничког факултета у Крагујевцу.
Објавио је четири историјскофилозофске монографије и велики број чланака. Осим ужег професионалног занимања, преводи и стручну литературу с енглеског језика. Такође, био је секретар Српског филозофског друштва.
Током деведесетих година XX века био је активан у грађанском и антиратном покрету. Од 2001. до 2008. радио је као веб-новинар у медијској кући Б92; 2008. и 2009. био је уредник веб-вести магазина Економист, а као веб-новинар радио је на ТВ Н1 од 2015. до 2017. Дао је допринос настанку документарног филма у продукцији Б92 Прошлост траје заувек (2006) о проблемима немачког суочавања с нацистичком прошлошћу.
Неожењен је, у животној вези. Животни мото: кад имаш проблем најбоље је да га решиш.
Чланство у професионалним организацијама
- Српско филозофско друштво
- Хрватско филозофско друштво
- Америцан Цатхолиц Пхилосопхицал Ассоциатион
Педагошки рад
- Члан више комисија за одбрану докторских дисертација на Филозофском факултету у Београду
- Коментор за израду докторске дисертације Александре Давидовић „Истинска религија у Хјумовим Дијалозима о природној религији“ на Филозофском факултету у Београду
- Коментор за израду докторске дисертације Александра Драшковића „Оказионалистичко схватање узрочности у раном картезијанству“ на Филозофском факултету у Београду
- 2012/13. на Филозофском факултету у Београду курс на докторским студијама
- 2016/17. на Филозофском факултету у Београду курс на докторским студијама
Најважније публикације
- Милидраг П. (2006). Самосвест и моћ: Декартов Бог као цауса суи. Београд: Институт за филозофију и друштвену теорију, Океан.
- Милидраг П. (2010). „Попут слика ствари“: Темељи Декартове метафизичке теорије идеја. Београд: Институт за филозофију и друштвену теорију, ИП „Филип Вишњић“.
- Милидраг П. (2016). Пост-хуманисм оф Тхе Матриx Трилогy. У Ирина Деретић, Стефан Лоренз Соргнер (едс.) Фром Хуманисм то Мета-, Пост- анд Трансхуманисм? (пп. 307–320). Петер Ланг: Франкфурт ам Маин.
- Милидраг П. (2019). Устројство створеног бића у Де ентеу Томе Аквинског. Београд, Нови Сад: Институт за филозофију и друштвену теорију, Академска књига.
- Милидраг П. (2021). Опажање и чулна спознаја код Томе Аквинског. Београд Институт друштвених наука.
Линкови ка мултимедији
„Унутрашњи дијалог“ о Косову – преглед и оцена
Утицај језуита на формирање модерне европске интелектуалне заједнице
Споразоом: У погрешном смеру – 03.04.2019.